۱۳۹۲ دی ۹, دوشنبه

دست و پا زدن حکومت در ۹ دی، "معنادار و اميدبخش" است! بابک داد


دشمن نادان هم نعمتي است.
داشتن "دشمن نادان"؛ نعمت است. خودشان كتاب 9 جلدي "دائره المعارف فتنه!" را منتشر کرده اند و عملا" ثابت كرده اند كه جنبش اعتراضي هنوز زنده و پوياست و آنقدر هم بزرگ و قدرتمند است كه بايد ابعاد آن را با يك "دائره المعارف" شناخت! فقط يك دشمن نادان مي تواند براي جنبشي كه مي گويد "مُرده است"، اينطور وسيع و رايگان تبليغات كند. كدام آتش سرد و جنبش خاموشي، نياز به اينهمه برنامه و مراسم دارد؟ فقط همين امروز، دو هزار برنامه حكومتي در سراسر كشور ترتيب داده اند تا نهم دي را گرامي بدارند.
دشمن نادان، نعمت است. سایت رسمی خامنه اي، تصويري از به اصطلاح "پوشه پرونده فتنه 88" منتشر کرده و به سبك فيلمفارسي هاي قديمي با "خط قرمز گل درشت!" روی آن نوشته: "نابــخشودنی!!" از حاميان رهبر مي پرسم: آيا احمدي نژاد محصول بصيرت رهبرتان نبود؟ آيا سخنان اخير رئيس ديوان عدالت اداري را نشنيده ايد كه از دروغگويي و فساد گسترده در دولت "مورد نظر رهبر" سخن گفته است؟ براي جانبداري رهبر از دولت دروغ و فساد، چه بهانه و توجيهي داريد؟
آيا نوع رهبري خامنه اي كه حكومت و كشور را به چنين ذلتي انداخته، "بخشودني" است؟! گيرم مردمي را كه شعارشان "دروغ ممنوع" بود و در كف خيابانها و كهريزك و زندانها مظلومانه كشتيد، مردمي "فتنه گر و نابخشودني" لقب بدهيد. با بي بصيرتي اين رهبر فرظانه(!) چه مي كنيد؟ رهبري كه دار و ندارش را در در نرد قمار احمدي نژاد به فنا داد و شريك دروغها و فساد و دزديهاي اوست و عاقبت هم آن جام زهري را نوشيد كه مي گفتيد تا پاي شهادت(!) هم به خفت نوشيدن آن تن نخواهد داد.
دشمن نادان، نعمت است. درباره تظاهرات حكومتي يا همان "حماسه 9 دي!" بقايي معاون احمدي نژاد پته آن حماسه(!) را روي آب انداخت و گفت كه دولت احمدي نژاد؛ كارمندان دولتي را با دستمزد و دادن هداياي تشويقي به خيابانها فرستاد تا آن تظاهرات را "مردمي" جلوه بدهند. اگر تظاهرات 9 دي جعلي نبود و اگر اكثريت مردم با نظام همراه هستند، چرا در 6 دي (عاشوراي 88) با ماشين پليس از روي مردم رد شديد؟ و چرا براي 25 بهمن به اين "فتنه گران محدود!" اجازه تظاهرات نداديد تا تعداد اندكشان فاش شود؟ و چرا از دو روز قبل از 25 بهمن، حكومت نظامي برپا كرديد؟ چرا بعد از 4 سال، هنوز هم "كابوس سبز" مي بينيد و با "منطق پشكلي" و با دهانهايي كف كرده و عصباني حرف مي زنيد و خط و نشانهاي تكراري مي كشيد؟ اينها آيا چيزي به جز زنده بودن آتش اعتراضاتي است كه مي دانيد با كمترين جرقه اي، فراگير خواهند شد؟
خداي را سپاس مي گوييم كه دشمنان اين مردم ستمديده و اين خاك سوخته را از "احمق ها" قرار داده است. احمق هايي كه خودشان "هيزم جهنم خود" هستند. حتي يك دشمن احمق هم، سرمايه بزرگي است كه در روزهاي سخت، ما را به پيروزي دلگرم و اميدوارتر مي كند. اينها كه يك قبيله اند؛ شبيه "انبار هيزم" براي هزار شب سرد نااميدي كفايت مي كنند. اما سوگند به زمان، كه "صبح اميد" زودتر از اين فرا خواهد رسيد.
عباپوشان لات!
اگر "دوست دانا" نداريد و يا چنانچه دانايان جامعه اسير و دربند و گرفتارند، آرزو كنيد "دشمن نادان" نصيبتان شود! داشتن "دشمن نادان"، نعمت است. دشمن نادان، حتي اگر "آيت الله!" هم باشد باز هم با منطق «عباپوشان لات» سخن مي گويد و آبروي خودش و حكومتش را مي برد. چنين دشمناني يا مثل آيت الله سعيدي منطق "پشكلي و شتري" دارند و يا مثل آيت الله علم الهدي مردم معترض را "بزغاله و گوساله" مي نامند. و يا مانند حجت الاسلام طائب مي گويند در عاشوراي 88، معترضان بين مردم آبجوي صلواتي!! توزيع مي كردند! خدايي داشتن چنين دشمنان ناداني، نعمت نيست؟
دشمن نادان، نعمت است. يك «عباپوش لات» (به اسم شاگرد مصباح!) گفته حاضر است خودش موسوي و كروبي را اعدام كند! اين بيچاره "اسم" هم دارد؛ اما سي سال است به عنوان "شاگرد مصباح" مشهور شده و اسم خودش از يادها رفته است! او براي اينكه با اسم خودش صدايش كنند، هزار پاچه گرفته و حتي حاضر است روي پشگل شتران عايشه، لِزگي برقصد! ولي بيچاره حتي اگر اورانيوم 90درصدي هم در آشپزخانه اش توليد كند، باز هم لقبش "شاگرد مصباح يزدي" است. قاسم روانبخش تنها يك چاره دارد و آن اينكه با همين لات بازيها سري توي سرها درآورد. وگرنه "رهبر مصباح" هم سايز گفتن اين حرفها نيست. چه رسد به "شاگرد مصباح"!
آيت الله سعيدي «نماينده رهبر در سپاه»، رنگ سبز جنبش اعتراضي مردم را به "رنگ سبز پشكل شتران عايشه در جنگ جمل" تشبيه كرده و آب هم از دك و دهانش راه افتاده! انگار خودش رنگ و طعم آن را مزه كرده باشد! سعيدي نمي فهمد كه با اين منطق(!)، رنگ "سبز لجني" يونيفورم سرداران قاچاقچي سپاه، رنگ «تيره تر» از همان چيز شتران(!) است! و رنگ «قهوه اي» عباي رهبر معظم و آخوندهاي حكومتي هم شبيه...! بماند. [لينك]
بماند كه اگر بنا بر اينجور تشبيهات باشد، آقاي خامنه اي شبيه ترين فرد به "عبيدالله بن زياد" فرمانده قتلگاه كربلاست. ما از داشتن اين دشمنان نادان خوشحاليم. دشمن نادان، با بي بصيرتي و "منطق شتري پشكلي و بزغاله اي"، و با دستان و زبان و منطق ابلهانه خودش، به قهقراي هلاكت و نابودي مي رود. در اين ترديد نكنيد.
نهم دی "روز امیدبخشی" است!
برگزاری مراسم حکومتی 9 دی، هزار نکته امیدبخش و معنادار برای ما دارد. یکی؛ تماشای دست و پا زدن ذلیلانه یک حکومت جائر و ستمکار است که از هیچ جنایتی برای بقای خود دریغ نکرد؛ ولی هنوز هم کابوس فروپاشی می بیند! و برای آب ریختن بر این کابوس آتشین، هر ساله مراسم فرمایشی برگزار می کند.
با تمام اينها یک «ملت بی شمار»، شاهدان همیشگی حقارت و انزوا و خلوت "لشگریان بی سردار و بی سرباز 9 دی" هستند. چه چیز بالاتر از این که هر سال، با تکرار این مراسم فرمایشی، بر انزوا و فلاکت استبداد دینی شان مُهر تأیید می زنند؟ چنانچه بالاتر هم ذكر شد، امسال سازمان تبليغات اسلامي اعلام كرده دو هزار مراسم در سراسر كشور براي گراميداشت نهم دي برپا مي كند! اينها نشان چيست؟
نهم دی؛ سالروز شادمانی و پایکوبی لشگر شياطيني است که نعره کشان، از روی خون بیگناهانی عبور کردند که در عاشورای 88 زیر چرخ ماشین های پلیس له شده بودند. آنها در نهم دی هر سال، یاد قربانیان و مظلومان جنایات 88 را در خاطر فراموشکار برخی از ما زنده می کنند و بر ما نهیب می زنند تا فریب بازیهایشان را نخوریم و حقیقت را از یاد نبریم. چه لطفی از این بالاتر؟
نهم دی؛ نشان داد این حکومت به پشتوانه "پول و ساندیس و اضافه حقوق و کارکنان دولتی" در نهایت می تواند یک میدان را برای ساعتی تسخیر کند. چه امیدی از این بیشتر، که دشمن خودش، فلاکتش را جار می زند؟ چه دستآوردی بالاتر از اینکه به یادمان می آورند؛ عربده کشی شان در نهم دی، از سر وحشت از اعتراضات میلیونی مردم معترض و مخالف در سال 88 است، نه از سر اقتدار حکومت موریانه زده شان. آنها دیگر با چه زبانی و چگونه ثابت کنند که قدرت و پتانسيل اعتراضي مردم، خوابشان را آشفته کرده است؟
ما نهم دی، و به قول زنداني مقاوم ابولفضل قدياني "روز نکبت استبداد دینی" را از خاطرمان پاک نخواهیم کرد. روز اوج درماندگی حکومتی که با تجاوز در زندانها و له کردن و کشتار مردم در روز عاشورا برای بقای خود زمان خرید، اما ماندگار نخواهد بود. حکومتی که به بی آبروترین و شکننده ترین و منزوی ترین حکومت اسلامی(!) در سراسر دنیا و در ميان کشورهای مسلمان شهره شده است. هرچه عربده شان در "نهم دی" بلندتر شود، نشان از این واقعيت دارد که به "فروپاشی حتمی" حکومتشان باور بیشتری پیدا کرده اند. و چه امیدی از این بالاتر؟
ما با امیدواری و اشتیاق، به تماشای "رقص نابودی" آنها نشسته ایم تا روزی که از پای در آیند و فرو افتند. آنها نمی دانند که شنیدن این نعره های وحشت و ترس شان در روزهایی مثل نهم دی، چه اندازه لذتبخش و شنیدنی و امیدبخش است.
اين يادداشت در سايت گويا

۴ نظر:

ناشناس گفت...

فعلا که همینا راس کارند و اروپا هم با این احمقها دارد معامله می کند این را چه می کنید؟!!

ناشناس گفت...

همین عربده کشی و فحاشی نشانه ضعف است. نمایشی برای رافت اسلامی !! و تبره رهبران جنبش. چون به مذاکره با غرب محتاجند چه نمایشی بهتر از این و نمایش دموکراسی پوشالی روحانی

ناشناس گفت...

از اول هم معلوم بود؛ الان کم کم دارد معلوم تر می شود. کسانی که به روحانی و جمهوری اسلامی رأی ندادند این روزها را دیده بودند. مگر چند بار یک پدیده واضح سیاسی را باید تجربه کرد؟ وقتی جمهوری اسلامی موفق می شود که "مخالف" خودش را هم از درون خودش به مردم غالب کند، نتیجه همین می شود که می بینیم. حال بروید تا هشت سال دیگر هی تحلیل بنویسید و وقت خود را پر کنید با این ماجراها. ما که در خارج مشغول کار و زندگی و برنامه های خود هستیم - شما هم به هر کس که می خواهید رأی دهید. خود ضرر می بینید، نه ما.

ناشناس گفت...

با سلام؛ جناب آقای داد مقاله شمارا خواندم و به نهایت لذت بردم. قلمی زیبا ،شیوا و متین دارید و ظریف و دقیق نوشته اید. حرف دل ماست که ایرانمان را به دست دژخیم سفاکی میبینیم که متاسفانه به سلاح تزویر و ریای «سجاده و قران » مسلح است!متن زیر گوشه ای از صحبتهای روحانی در جمع هنرمندان است :«دولت در فکر ایجاد آشتی ملی و وحدت ملی است. دولت می‌خواهد کینه‌ها از سینه‌ها برداشته شود. ما با همه توان می‌خواهیم افراطیون را به انزوا برانیم » کاش آنقدر آزادی بیان داشتم که به این آقای روحانی بگویم :" آشتی آن هم ملی؟" ملت باهم خصومتی ندارند شما یه فکری به حال خودت کن! مگر میشود مردم کسانی را که فرزندانشان را به خاک وخون کشیدند فراموش کنند؟ آقای روحانی شما اگر طرفدارآزادی بیان هستید ؛اجازه بدهید یک دادگاه بیطرف خامنه ای را محاکمه کند! اینقدر به لطف «محمود...ای نژادو دستور دژخیم به قتل عام معترضین» اسناد و ادله بر علیه یکایک ایشان روشده که بشود برای هرکدوم چند بار اعدام گرفت!