۱۳۹۳ مهر ۳۰, چهارشنبه

اسیدپاشی و پشت‌پرده‌های آن

برای جا‌اندازی طرح «حمایت از آمران‌ به‌ معروف و ناهیان‌ از‌ منکر» در مجلس، که با‌ مخالفت مردم و رسانه‌ها روبرو شده، حکومت و تندروها به یک «مقدمه‌چینی روانی» نیاز دارند:
[ایجاد ناامنی و وحشت در مردم. و ایجاد تقاضای مردمی از حکومت برای تأمین امنیت!]
پلیس و نیروی انتظامی در این مقطع، باید «ناتوان و درمانده» جلوه کند و از دستگیری اسیدپاشان عاجز نشان داده شود. وگرنه همین پلیس در شش‌ساعت، گروه موسیقی هپی را ردیابی و دستگیر کرد. اما حالا با اینهمه تجهیزات از ردیابی چند موتورسوار اسیدپاش در خیابانهای اصفهان عاجز است؟
در آن شرایط است که حضور یک «نیروی قوی! مانند بسیج» در کنار نیروهای ناتوان پلیس، برای مردم حکم کیمیای نجات‌بخش را پیدا می‌کند و قانون جدید مجلس «جا می‌افتد» و خود مردم از حضور آمران و ناهیان حمایت می‌کنند! هزاران «بسیجی جبهه‌ندیده و انصار بیکار حزب‌الله» هم که در هشت‌سال دولت احمدی‌نژاد، از دهها رانت دولتی برخوردار بوده‌اند، بابت حضور در جامعه و تذکر و دستگیری مردان و زنان، طبق قانون جدید مجلس هم حقوق و مزایا می‌گیرند و هم بیمه می‌شوند و دهها مزایای دیگر هم دریافت خواهند کرد.
پرده بعدی این داستان، مانند «جا اندازی طرح بسیج محلات» در سال ۱۳۸۷ خواهد بود. هشت ماه مانده به انتخابات ۸۸، در یک اقدام هماهنگ و همه‌گیر دزدی و ناامنی در محله‌ها و شهرک‌ها افزایش یافت و پلیس از پیگیری انبوه پرونده‌های سرقت عاجز ماند. در آن مقطع سپاه پاسداران اعلام کرد که برای تأمین امنیت محلات، طرح «بسیج محله» را اجرا می‌کند و بلافاصله هم کنترل امنیتی محله‌های تهران و کرج و ورامین و... به دست بسیجیان افتاد. بلافاصله آرامش به محله‌ها برگشت و سرقت‌ها ناگهان پایان یافت! مردم مدتی راضی بودند و موقتا” روی آرامش را دیدند. اما بسیج محله «نقش اصلی» خود را شش‌ماه بعد در «کنترل و رهگیری و سرکوب معترضان» بعد از انتخابات ۸۸ ایفا کرد! شناسایی منازل جوانان معترض و سبزپوش و صاحبان پشت‌بامهایی که شبها صدای شعار و الله‌اکبر از آنها بلند میشد، کمترین کار «بسیج محله» در کودتای انتخاباتی سال ۸۸ بود.
حالا هم قصه؛ همان «مقدمه‌سازی برای جا‌اندازی!» است. یعنی بلافاصله بعد از واگذاری شهرها به «آمران و ناهیان» خواهید دید که اسیدپاشی‌ها خاتمه پیدا می‌کنند، چند نفر به‌عنوان «عوامل بیگانه!» دستگیر و محاکمه می‌شوند و ظاهرا” آرامش به جامعه باز می‌گردد. اما پشت این‌یکی فضاسازی امنیتی سپاه و تندروها چه طرحی برای «بازی قدرت و ثروت» پنهان شده، چیزی است که می‌توان درباره آن جداگانه سخن گفت.
[فیس‌بوک بابک‌داد]

۳ نظر:

ناشناس گفت...

بابک عزیز
ما را کرخت و مسموم کرده اند بنظرتان 36 کفایت نمیکند ؟؟؟!!!

ناشناس گفت...

با درود به آقای بابک داد و سپاس از حسن انتخاب شما؛ بنظرم اینکه بعضی آقایان داعش را خطرِ واقعی و جدی برای خود در ایران تلقی کردند از همین تندروی هایی که خودشان در منطقه باب کردند ناشی میشود.
قضیه از این قرار است که وقتی بعضی از همین افراد که بنده آنهارا "دام عُشی"="دولتِ اسلامیِ محلیِ عُقده ایِ شیعی" مینامم (زیرا این کشور توسط دولتهایِ محلی ای اداره میشود که یکدیگر را قبول ندارند و مدام درحالِ زیرآب زنی و حذفِ یکدیگرهستند و از روشهایِ عقده ای هم استفاده میکنند)مانندِ«سرداررادان» که معتقد است "بعضی ها اسیدپاشی را بزرگتمایی کردند" ؛ یعنی اینکه اصولا افراط و عقده ای بودن در این اشخاص و دولتهای محلیِ اینها، جزئی طبیعی است و به بیان بهتر اینها از نوعی عقده روانیِ حاد رنج میبرند و برای تسکین دردهای عقده ای خود هرکاری میکنند و هر جنایتی را مجاز میدانند! بله دامعُش همین ها هستند! :) . غافل از اینکه بنظر میرسد بهتر است مردم اصلا به این رادانها و خامنه ای ها اصلا توجهی نکنند و نگذارند این کِرمها و انگلها خودرا بیش از این بزرگنمایی کنند. در پایان امیدوارم سرورِ همۀ عُقده ای هایِ عالم خَرذاته هرچهزودتر در زمانی نزدیک به امتحانات مدارس به اسفل السافلین واصل شود تا جوانان بتوانند قبل از امتحانات یک استراحت حسابی داشته باشند.

ناشناس گفت...

بنظرم جادارد یادی از حضرت حسین (ع) داشته باشیم آنجا که میبیند لشکریان به سوی خیمه ها هجوم میبرند و می گوید :" اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید!"
میدانید از بین سخنانِ ،بقول نویسنده کامنت قبلی ؛"این دام عُشی ها" یکی بسیار خوارو خفیف است و نشان از رذالت و دنائت صاحب سخن دارد"هادیِ غفاری!" گفته است :"ما خدا را شاکریم که دشمنان ما را از احمق‌ها قرار داده است. من حدسم این است که این کار خارجی‌ها و یک دسیسه بوده است. درست است چند نفر قربانی شدند اما اتفاقا این کار که کار بسیار کثیفی بود به نفع دین و به نفع اندیشه‌های آزادی‌خواهانه تمام شد."
ای خاک برسرت نه تنها "هادی" نیستی بلکه گمراه کننده هم هستی؛ بجای اینکه لااقل در این روزها به دنبال یافتنِ این جانی هایِ بالفطره باشید! آنهارا مخفی میکنید و نشانی هایِ گمراه کننده میدهید و مثل کبک سرتان را زیر برف میکنید؟؟!!! غافل از اینکه عاقبت اینکار اینست که روزی همین شخص که با حمایت امثال شما آقایان گنهان مانده اند؛ مثل احمدی نژاد مدارک این کثافتکاریهای شمارا در جیبشان به رخ شماها میکشند و آن وقت شماها در دیگی از اسیدِ افراط گرایی و خشونتِ شیعی خواهید سوخت. جیره خوران شما را هرکسی میتواند با چند پول سیاه بیشتر بخرد!!!